O NÁS

NÁŠ CIEĽ

Základom našej chovateľskej koncepcie sú jedince predovšetkým zdravé, exteriérovo čo najštandardnejšie a povahovo vyrovnané. Tieto tri kategórie by mali byť rovnocennými súčasťami každého chovateľského plánu, ktorý by mal byť starostlivo premyslený a naplánovaný aj niekoľko rokov dopredu.

Je jasné, že žiaden pes nie je dokonalý, ale máme za to, že status chovného jedinca by mal byť skôr privilégiom, ako samozrejmosťou a každý vrh šteniatok by mal byť uváženým krokom chovateľa. 

Našim hlavným cieľom je však poskytnúť týmto úžasným a lojálnym dušiam taký domov a zázemie, v ktorom dostanú všetkú lásku a starostlivosť, ktorú si za svoje oddané priateľstvo a prácu na našej rodinnej farme zaslúžia.


Chovateľská stanica du Quartz Blanc bola založená na konci roku 2013, ale v našej rodine má toto úžasné plemeno čestné miesto už od roku 2007.

Vlastniť psa je malého či veľkého je obrovská zodpovednosť, ktorá nám však prináša aj množstvo radosti a lásky. Sme presvedčení, že správna socializácia a láskyplná starostlivosť sú základnými zložkami výchovy dobrého psieho priateľa. Preto sa našich psov snažíme zapájať do všetkých možných aktivít. Príbehy, obrázky, videá, ale aj ďalšie detaily nášho života nájdete aj na našom BLOG-u.

Chod našej chovateľskej stanice je rodinnou záležitosťou a ide výhradne len o našu záľubu. Preto sú všetky naše psy v prvom rade milovanými členmi našej rodiny, ktorým sa snažíme poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť. Zároveň však spĺňajú nenahraditeľnú úlohu strážcov našej rodinnej farmy so stádom priateľských ovečiek, hydiny a zopár králičkov.

A aj napriek tomu, že je pyrenejský horský pes plemenom nádherným a milujúcim, určite nie je vhodný pre každého. A preto odporúčame všetkým potenciálnym záujemcom v prvom rade zoznámenie sa so štandardom a charakteristikou a neskôr aj osobné stretnutie, ak je to možné.