O NÁS

NÁŠ CIEĽ

Základom našej chovateľskej koncepcie sú jedince predovšetkým zdravé, exteriérovo čo najštandardnejšie a povahovo vyrovnané. Tieto tri kategórie sú rovnocennými súčasťami každého nášho chovateľského plánu, ktorý je starostlivo premyslený a naplánovaný aj niekoľko rokov dopredu.

Je jasné, že žiaden pes nie je dokonalý, ale máme za to, že status chovného jedinca by mal byť skôr privilégiom, ako samozrejmosťou a každý vrh šteniatok by mal byť uváženým krokom chovateľa. Viac informácií o plánoch a výsledkoch nášho chovu nájdete v sekcii ŠTENIATKA.

Príroda je mocný čarodej, a tak sa aj napriek vynaloženému úsiliu a prevencii občas všetko nepodarí presne podľa predstáv chovateľa. Ale veríme, že absolútna transparentnosť a informovanosť v tomto smere sú alfou a omegou pre dobro ďalšieho chovu. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli na našich stránkach zverejniť všetky nadobudnuté informácie o našich psoch a odchovoch, vrátane kompletných zdravotných výsledkov.


Chovateľská stanica du Quartz Blanc bola založená na konci roku 2013 s cieľom spojiť to najlepšie z krásy, zdravia a povahy týchto psov. 

Uvedomujeme si, že vlastniť psa je veľká zodpovednosť, ktorá nám však prináša aj množstvo radosti a lásky. Sme presvedčení, že správna socializácia a láskyplná starostlivosť sú základnými zložkami výchovy dobrého psieho spoločníka. Preto sa našich psov snažíme zapájať do všetkých možných aktivít. Príbehy, obrázky, videá, ale aj ďalšie detaily nájdete na našom BLOG-u, ktorý je obnovovaný takmer denne.

Chod našej chovateľskej stanice je rodinnou záležitosťou a ide výhradne len o našu záľubu. Preto sú všetky naše psy v prvom rade milovanými členmi našej rodiny, ktorým sa snažíme poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť.

Aj napriek tomu, že je pyrenejský horský pes plemenom nádherným a milujúcim, určite nie je vhodný pre každého. A preto odporúčame všetkým potenciálnym záujemcom v prvom rade zoznámenie sa so štandardom a charakteristikou a neskôr aj osobné stretnutie, ak je to možné.

Čo to, o pyrenejských horských psoch sme sa pokúsili prehľadne spracovať v sekcii TU